Kupujete novú televíziu? Môžete si vybrať medzi Smart TV a Android TV

Nové technológie už pre nás nie sú také zložité, ako kedysi. Čokoľvek nové si kúpime, ešte v ten deň sa to naučíme používať a čoskoro môžeme učiť aj iných, ako na ovládanie toho ktorého elektrospotrebiča. Viete však, aký je rozdiel medzi androidom a smart? V nasledujúcom článku si to vysvetlíme na príklade typov televízií.

Kupujete novú televíziu? Môžete si vybrať medzi Smart TV a Android TV
(zdroj: unsplash.com)

Operačný systém a typ televízora

V prvom rade treba poznamenať, že Smart a Android nie je to isté, čo sa ich podstaty týka. Zatiaľ čo Android je operačným systémom od Google, Smart sú funkcie inteligentného zariadenia. Android nájdete predovšetkým smartfónoch a tabletoch, ale už sa nachádza aj v hodinkách, autách, chladničkách a televízoroch. Smart funkcie inteligentného zariadenia umožňujú, že môžete surfovať po internete, sťahovať si rôzne aplikácie typu Netflix, Youtube alebo Spotify a hrať hry či komunikovať na sociálnych sieťach. V praxi by sa teda mohlo zdať, že v Smart televíziách môže byť aj operačný systém Android, ale nie je to tak. Smart televízie majú väčšinou vlastný druh operačných systémov – napríklad LG webOS a Samsung Tizen.

Lacnejší je Android

Android TV má operačný systém Android. Aj ten umožňuje surfovať po internete a sťahovať aplikácie, najmä vďaka prístupu ku Google Play. Hoci medzi výhody Smart TV patrí predovšetkým jednoduché ovládanie a vysoké rozlíšenie obrazovky, nie je možné ju nijako aktualizovať. Oproti tomu je Android TV trochu modernejšia. Je neustále pripojená na internet a rovnako sa dá pripojiť aj k herným konzolám. Ďalšou veľkou výhodou je, že Androidy sú obvykle lacnejšie, ako Smart TV. Užívateľské rozhranie je tu oveľa širšie, no technicky vyspelí diváci sú schopní sa novým veciam rýchlo prispôsobiť. Streamovanie a prenášanie obsahu je tu možné z ľubovoľného zariadenia priamo do vašej novej Android TV.

Ak ste milovníkom najnovších technológií

Android TV síce vyrába menší počet výrobcov, no zákazník sa môže tešiť na dokonalý televízor s prístupom ku spomínaným Google Play, YouTube Music, Netflix a iným. Môžete tiež svoj televízor ovládať inteligentne, tak, ako zvyšok domácnosti, iba prostredníctvom svojho hlasu. Pre všetkých milovníkov inteligentných technológií a médií, ktorí si bez nich nevedia predstaviť svoje fungovanie, určite odporúčame Android TV. Ak vám však stačí aj základný balík funkcií, lebo na TV nemáte veľa času a pri dnešných dostupných programoch ani chuť, Smart TV vás tiež príjemne prevedie voľným časom či chvíľou nudy.