Neporiadok v detskej izbe? Poradíme vám, ako ho mať pod kontrolou!

Organizovanie detskej izby dá niekedy zabrať každému rodičovi. Či už ide o veľké množstvo hračiek, kníh, oblečenia a lebo iných vecí, ktoré treba usporiadať a udržiavať v poriadku, deti na to obvykle samé nemyslia. Viete, čo vám môže pomôcť najviac? Dostatok úložného priestoru!

Neporiadok v detskej izbe? Poradíme vám, ako ho mať pod kontrolou!
(zdroj: unsplash.com)

Neurobte z detskej izby skladisko

Pravdepodobne neexistuje miestnosť, kde je potreba úložných priestorov ako sú poličky, skrinky, zásuvky či vrecia tak nevyhnutná, ako detská izba. Ešte predtým, ako sa však pustíte do bezhlavých nákupov, dobre si premyslite, ako chcete tieto úložné možnosti rozmiestniť v detskej izbe. Dajte si pozor aj na druhý extrém, že hoci má vaše dieťa množstvo hračiek, hier, oblečenia alebo kníh, s úložnými priestormi to nepreháňajte a nemeňte detskú izbu na sklad. V detskej izbe by mal byť vždy dostatok priestoru na posteľ, písací stôl a hru. Úložné priestory by ste tiež v detskej izbe mali riešiť kreatívne a staviť na také, ktoré budú nielen praktické, ale pre detské oko a potreby aj zaujímavé.

Zamaskujte úložný priestor do postele

Čo sa teda považuje za vhodný úložný priestor do detskej izby? Samozrejme, skriňa je niečo, čím nič nepokazíte, pretože ide o tradičný praktický úložný priestor aj do detskej izby. Mala by mať aj poličky, vešiaky a zásuvky na uskladnenie oblečenia, topánok alebo iných vecí. Praktickými úložnými riešeniami sú aj otvorené poličky alebo regály, na ktoré sa hodia knihy, hračky a dekorácie na vystavenie. Veľmi praktickým aj estetickým úložným priestorom môžu byť tiež plastové alebo látkové koše, ktoré vám pomôžu usporiadať menšie predmety, ako napríklad autíčka, stavebnice a plyšové hračky. Úložný priestor sa môže nachádzať aj v nábytku pôvodne určenom na niečo úplne iné, než odkladanie vecí – napríklad v multifunkčnej detskej posteli, alebo písacom stole.

Stavte na naturálny nádych

Aby sa vášmu dieťaťu úložný priestor aj páčil, kúpte napríklad truhlicu pod posteľ, organizačný alebo uskladňovací box s motívom obľúbenej rozprávky vášho dieťaťa. Organizéry sa dajú zavesiť aj na dvere – sú to väčšinou rôzne vrecká na malé predmety, čiapky alebo rukavice. Dokonca aj nástenky sú určitým druhom úložného priestoru, pretože môžu slúžiť na vystavovanie umenia, školských projektov a dôležitých oznámení. Dajú sa jednoducho pripevniť k stene alebo nábytku a vďaka úchytkám, kolíkom alebo háčikom na nich ľahko zavesíte aj malé poličky alebo napríklad nádoby na odkladanie ceruziek, pravítok či iných písacích potrieb. Čo sa týka materiálu úložných priestorov, určite odporúčame ten prírodný. Vnesiete tak do detskej izby prírodný a ekologický prvok, ktorý je navyše veľmi trendy riešením, a tak len tak rýchlo nevyjde z módy.