Modernejšia kúpeľňa – rýchlo a jednoducho v pár krokoch

Každá kúpeľňa potrebuje raz za čas zmodernizovať. Nemusí to vždy znamenať iba nákladnú a časovo náročnú rekonštrukciu. Niekedy stačia detaily, ako napríklad vymeniť rohožku, vodovodnú batériu alebo dávkovač na mydlo. Práve maličkosti totiž môžu urobiť veľký rozdiel v celkovom vzhľade a funkčnosti vašej kúpeľne. Ponúkame vám preto pár tipov, ako si vylepšiť kúpeľňu aj s nízkym rozpočtom!

Modernejšia kúpeľňa - rýchlo a jednoducho v pár krokoch
(zdroj: unsplash.com)

Doplnky sú dušou priestoru

Keď sme už pri spomínaných detailoch a maličkostiach, možno by ste neverili, no práve tie dokážu zmeniť priestor na nepoznanie. Mydelničky, držiak na toaletný papier, kôš na špinavú bielizeň či odpadky – to všetko môže byť praktické aj efektné zároveň. Nejde pri tom o drahé položky, každú z nich kúpite aj za pár eur. Ak sa navyše zameriate na moderné a elegantné doplnky, dodáte priestoru trendy vzhľad. Snažte sa však o to, aby ste nekupovali náhodne, ale zjednotili farbu a materiál so zvyškom svojej kúpeľne. Vymeniť si po rokoch zaslúžia aj batérie. Nejde pritom len o ich funkčnosť, ale aj o nádych modernosti – moderná batéria urobí v kúpeľni vizuálny zázrak.

Nezabúdajte aj na doplnkové osvetlenie kúpeľne

Aké kúpeľňové batérie sú v súčasnosti moderné? Okrem tradičného a nadčasového chrómového vzhľadu sa nebojte siahnuť aj po trendy matnej čiernej, zlatej, bielej alebo elegantnej saténovej. Rovnako moderná je aj rose gold. Vodovodné batérie nezabudnite aj zjednotiť – nie je nič horšie, ako keď je v nich v rámci jedného priestoru farebný cirkus. Priestor by mal totiž pôsobiť harmonicky. To, ako sa v kúpeľni budete cítiť, ovplyvňuje aj osvetlenie. Možno do väčšej miery, než si myslíte. Moderné svietidlá vedia kúpeľňu zmeniť na nepoznanie. Skúste do svojej kúpeľne okrem hlavného osvetlenia umiestniť aj osvetlenie nad umývadlom. Premýšľať by ste možno mali aj nad “náladovými” tlmenými svetlami, ktoré sa tiež predávajú v rôznych dizajnoch a dajú sa umiestniť na okno. Alebo sa vám skôr páčia LED pásiky, ktoré vynikajú energetickou efektivitou a zároveň poskytujú dostatok doplnkového svetla. Vybrať si môžete dokonca aj farbu ich svetla.

Každý detail je podstatný

Viete, čo je to termostatická hlavica? Táto nenápadná vecička, ktorá má na starosti veľmi dôležitú vec – reguláciu tepla, možno vytvára väčší dojem, než by ste si mysleli. Obzvlášť, ak už má najlepšie časy za sebou. Stará termostatická hlavica nielen špatí prostredie, v ktorom je umiestnená, ale nemusí byť ani plne funkčná, takže otočenie ňou môže byť tvrdým orieškom pre každého. Investujte radšej do moderného modelu, ktorý okrem iného prispeje aj k energetickej úspore. Vyberajte teda podľa toho, aby bola čo najefektívnejšia a zároveň nenarúšala dizajn kúpeľne.